obrázek na pozadí
Škola chůze
Váš nákupní košík je prázdný.
Co je to Nordic Walking?

Co je to Nordic walking? 

Nordic walking přeložený do češtiny znamená severská chůze a jde o chození se speciálními holemi k tomu určenými. Jedná se o jeden z nejzdravějších sportů, kde zapojujete svaly celého těla, přitom dopady tlumí hole, které navíc pomáhají zapojit do chůze i horní část těla.

Kdo může dělat Nordic walking?

Tento sport je opravdu vhodný téměř pro všechny od seniorů až po vrcholové sportovce. Zátěž pro každého je daná individuálně, podle jeho možností a schopností. Vyloženou kontraindikací pro Nordic walking je pouze nekompenzovaný diabetik a kardiak.

Kde mohu Nordic walking provozovat?  

Prakticky kdekoli. Nejlepší chůze s holemi je v přírodě, ale když není nadosah, tak skvěle poslouží park anebo nábřeží. 

Co k Nordic walkingu potřebuji?

Kvalitní hole, které dobře tlumí nárazy a poskytnou vám jistou oporu (ty vám zapůjčíme, popřípadě je u nás můžete zakoupit). Obuv na sport, nejlepší jsou boty na běh. Oblečení, ve kterém se budete moci volně hýbat a zapotit.  V zimních měsících jsou vhodné rukavice. Na delší výlety je lepší se vybavit ledvinkou s pitím, nebo batohem, který má bederní a hrudní popruh.

Je Nordic walking těžký?

Základní techniku zvládnete během prvních třech lekcí, které jsme pro vás připravili. Pak nic nebrání v tom, abyste mohli chodit ve skupině nebo individuálně. Správnou technikou si nebudete poškozovat zdraví a především chůze s holemi bude pro vás mít daleko větší fyziologický efekt a stane se zábavou i psychickým odreagováním.

Co mohu od Nordic walkingu očekávat?   

Při chůzi s holemi a správné technice, zapojujete 90% všech svalů v těle, tím se zvyšuje i spalování energie. Oproti chůzi můžeme spalovat o 40 až 60% více energie než při běžné chůzi, což můžete využít například při snižování hmotnosti. Jak jsme předeslali, tak při správné technice si zlepšíte, především pozitivní vliv má Nordic walking při bolestech zad a kloubů. Seznámíte se s novými lidmi. Budete mít nové zážitky a prožitky. Někdo z vás objeví pohyb, který mu pomůže zlepšit kondici, psychiku a pomůže v léčbě pohybového aparátu. 

Proč právě my?

Působíme po celé Praze a rádi za vámi dojedeme i po České republice. Máme vypracovaný systém, ve kterém vás naučíme všemu, co potřebujete vědět o chůzi s holemi. Spolupracujeme pouze s kvalifikovanými lektory a dbáme na vaše zdraví. Techniku Nordic walkingu ušijeme pro vás na míru i když máte nějaké zdravotní problémy, tak aby vám chůze neohrožovala zdraví, ale naopak byla prospěšná, a co nejvíce vás bavila a vy si mohli užívat radost z pohybu. Poskytneme vám také kompletní servis, co se týče vybavení (spolupracujeme se sedmi nejlepšími výrobci holí na našem trhu) a připravíme pro vás akce spojené s Nordic walkingem. S námi si Nordic walking zamilujete!