obrázek na pozadí
Škola chůze
Váš nákupní košík je prázdný.
Kurz celodenní Nordic walkingu v Dobřichovicích u Prahy
Datum konání: 8. 9. 2012 (sobota)
Místo konání: Centrum komplexní péče Dobřichovice s.r.o., Na Vyhlídce 582, Dobřichovice

Lektorka:  Mgr. Kateřina Kolišová

Objednání: tel. 257713076, 723603600 (recepce centra), kapacita max. 16 účastníků! Při přihlášení, prosíme, uveďte i svůj e-mail, abychom Vám mohli zaslat dotazník ohledně informací, které nám pomohou při přípravě a organizaci kurzu. Děkujeme!

Cena: 1490,- Kč (platba do 31. 8. 2012)
Detailní informace jsou uvedeny na konci pozvánky, prosíme, ČTĚTE POZORNĚ!!!
 
Info: Veškeré dotazy ohledně náplně a organizace kurzu, včetně možností ubytování směřujte na Kateřinu Kolišovou, email: katerina.kolisova@ckp-dobrichovice.cz , další informace: www.ckp-dobrichovice.cz
 

ANOTACE KURZU

Rádi bychom Vám představili nový sport Nordic Walking, který není jen skvělým pohybem téměř pro všechny bez rozdílu věku a fyzické kondice, ale může Vám pomoci i v práci s klientem, nebo jako skvělá věc na odreagování. Technika chůze s hůlkami je jednoduchá a přitom velmi zdravá pro celý pohybový systém. S hůlkami se můžete pohybovat téměř všude a v každou roční dobu. K  provozování Nordic Walkingu potřebujete jen kvalitní hole (které Vám na kurzu rádi zapůjčíme), dobrou obuv a chuť se hýbat v přírodě. Přestože je Nordic Walking sportem se vším všudy, může jej provozovat i člověk bez jakékoliv fyzické kondice. Nordic Walking je také skvělým doplňkovým sportem pro vrcholové sportovce, kterým se může stát kompenzačním cvičením, poúrazovým odrazovým můstkem zpět k pohybu, popřípadě jako zpestření tréninkového zatížení. Pracujeme v malých skupinách s osobním přístupem. Více informací o Nordic Walkingu na www.skolachuze.cz.
 

O LEKTORCE MGR. KATEŘINĚ KOLIŠOVÉ 

Mgr. Kolišová je instruktorka Nordic Walkingu a výživová poradkyně. Sport a výživové poradenství vystudovala na Masarykově universitě v Brně. Nejprve působila jako poradkyně ve výživových poradnách a jako fitness instruktorka zdravotních cvičení ve fitness centrech v Brně. Její cesta k Nordic Walkingu vedla také přes výživu. Celý život závodně sportovala. Nejprve plavala, pak veslovala, ale stále nenacházela sport, který by mohli dělat všichni bez rozdílu věku a kondice. Potýkala se s tím nejenom jako trenérka mládeže, ale i poté, co se naplno začala věnovat jen výživovému poradenství. U spousty lidí potřebovala nalézt vhodnou pohybovou aktivitu, ale stále narážela na to, že pacienti a klienti nikdy žádný sport nedělali, do posilovny a bazénu jim bylo trapné jít, na běžky se báli atp. Pak pro sebe i své klienty objevila Nordic Walking. Tento sport ji nadchl svou jednoduchostí a přitom funkčností. Vybavení je levné a chodit se dá téměř všude. Navíc jí pomohl dát dohromady skupiny lidí, které by se zdály být za běžných okolností absolutně neslučitelné. Nordic Walking pro ni není jen sportem, ale i skvělým psychosociálním pojítkem mezi lidmi. Více o praxi, zkušenostech, nabídce služeb výživového poradenství, výletů s hůlkami apod. Mgr. Kolišové naleznete na www.skolachuze.cz nebo na www.ckp-dobrichovice.cz, kde působí jako instruktorka Nordic Walkingu a výživová poradkyně.
 
ČASOVÝ HARMONOGRAM KURZU
8:30 – 9:00 Prezence účastníků
9:00 – 10:00 Úvod: Představení se, cíle a struktura  školení, definice Nordic  Walkingu (NW), historie, vybavení, technika, hole, výběr a nastavení holí – výška, poutko, botička
10:00 - 12:00 Praxe v terénu: Rychlý a funkční návod, jak zvládnout bez problémů techniku NV.
12:00 – 13:00 Oběd
13:00 – 14:00 Prezentace a video ukázka správné techniky:  Pohyb ramen, práce rukou, délka kroku, pozice těla. Vliv Nordic Walkingu na pohybový systém.
14:00 – 16:00 Praxe v terénu II.: Propracování a vylepšení správné techniky. Ukázky posilovacích a protahovacích cvičení. 
16:00 – 17:00 Shrnutí:  Celkové shrnutí dne, dotazy, literatura a další zdroje.
 
PRO KOHO JE KURZ URČEN
Odborný zdravotnický personál – lékaři, fyzioterapeuti, cvičitelé, trenéři a další odborná veřejnost. Na kurz ale mohou přijít i neodborníci, informace na kurzu jsou podávány tak, aby jim každý rozuměl. Cílem je, abyste zvládli správnou techniku NW a dokázal ji představit druhým, poradit jim s vhodným vybavením a technikou. 
 

VÝSTUP

Účastník získá praktické dovednosti v základech správné techniky NW a osvědčení o absolvování kurzu. Na UNIFY ČR byla podána žádost o udělení souhlasného stanoviska k započítání akce do kreditního systému. Předpokládaný počet kreditů: 4.
 
S SEBOU
Hole na NW Vám budou po dobu kurzu zapůjčeny, nemusíte mít vlastní!!! 
Aby Vám program mohl poskytnout užitečný, zajímavý a zároveň příjemný zážitek, doporučujeme následující vybavení:
Sportovní oblečení pro pohyb v přírodě, které dýchá a udržuje tělo v teple. Doporučujeme funkční prádlo ve dvou vrstvách (triko a mikinu), na něj lehkou bundu, která nepropouští vítr (Windstoper), případně nepromokavou bundu, kalhoty, čepici, rukavice (prstové) – trénink v terénu proběhne za každého počasí!
Boty pohodlné, „měkké“, ohebné (na chůzi či na běhání), podle počasí a náhradní ponožky. Hodí se s dobrou podrážkou, „dezénem“ do terénu (terény zde jsou kopcovité). Neberte si pohorky.
Psací potřeby na přednáškovou část. 
Láhev na pití s bederní kapsou (hodí se lépe než batůžek). 
Hůlky pokud máte své (na místě mohou být zapůjčeny originální). 
Máte možnost si přinést vlastní jídlo na oběd a ohřát ho na místě v mikrovlnné troubě, v případě zájmu je možné objednat a nechat si dovézt oběd z místní restaurace. Občerstvení na čajové pauzy je zajištěno.
 
Poznámka: počítejte s tím, že cesta z nádraží do CKP trvá pěšky cca 25 minut, nechte si prosím dostatek času na registraci před začátkem akce, zvoňte na zvonek u hlavního vchodu do CKP. V případě, že v den konání kurzu se Vám stane neočekávaná událost nebo máte zpoždění, dejte nám prosím vědět na telefonní číslo 723 457 749 (Mgr. Kolišová).
 

UBYTOVÁNÍ

Jestliže dojíždíte zdaleka, rádi Vám poradíme, kde se ubytovat. Každý si vybere, ceny ubytování od cca 200,- Kč za noc, ale máme i nabídky pro náročné.  
Pokud nemůžete na náš kurz do Dobřichovic přijet, ale přesto byste ho rádi absolvovali, tak můžeme dojet my za Vámi. Stačí, když Vás bude 8 a více účastníků. Můžeme vyřídit i akreditaci takového kurzu u UNIFY. Dotazy zasílejte na info@ckp-dobrichovice.cz.
Těšíme se na setkání s Vámi!
 Mgr. Jana Týkalová a Mgr. Kateřina Kolišová (koordinátorky kurzu)
 

OBJEDNÁNÍ A ZPŮSOB PLATBY

Předem děkujeme, že pozorně čtete následující pokyny
 
1. Zarezervujte si místo na tel. 257713076, 723603600 (recepce CKP Dobřichovice). Zde zadejte Vaše jméno, emailovou adresu  a kontaktní telefon. V případě zrušení Vaší rezervace, prosím, zatelefonujte opět na recepci. 
 
2. Postup při platbě převodem na běžný účet, když zároveň potřebujete vystavit daňový doklad: 
Než uhradíte poplatek, zašlete svoji objednávku na e-mailovu adresu: uctarna@ckp-dobrichovice.cz  a v kopii na info@ckp-dobrichovice.cz, která musí obsahovat:
název a termín konání kurzu
jméno a příjmení účastníka
název společnosti (firmy) s uvedením IČO, DIČ, na které má být vystavena faktura
 
Na základě objednávky Vám obratem zašleme e-mailem fakturu. Až na základě zaslané faktury, proveďte platbu, a to nejpozději 31. 8. 2012. Originál faktury dostanete na místě, v den konání kurzu.
 
3. Postup při platbě převodem na běžný účet, když zároveň potřebujete vystavit potvrzení o přijaté platbě: 
Nejpozději do 31. 8. 2012 uhraďte poplatek za kurz převodem na účet: 000000-2337574359/0800, variabilní symbol: 080912, v poznámce uveďte jméno účastníka kurzu! Potvrzení o platbě přijaté na náš účet Vám na žádost vystavíme a předáme přímo na kurzu. 
 
4. Postup při platbě hotovostí na recepci Centra komplexní péče v Dobřichovicích:
Nejpozději 31.8.2012 uhraďte v hotovosti poplatek za kurz na recepci. Zde Vám na požádání vystavíme daňový doklad o zaplacení.
 
STORNO PODMÍNKY
Pokud jste poplatek již zaplatili a nemůžete se kurzu zúčastnit: 
Omluvíte-li se na naší recepci 3 týdny před konáním kurzu, tj. do pátku 31.8.2012, bude Vám celá částka, tj. 1490,- Kč vrácena zpět. Vrácení částky po omluvě na recepci dále domlouvejte e-mailem na adrese uctarna@ckp-dobrichovice.cz  a v kopii na info@ckp-dobrichovice.cz.
Pokud se neomluvíte nebo se omluvíte až po 31.8.2012, celá částka, tj. 1490,- Kč propadne našemu zařízení. V tomto případě můžete za sebe vyslat náhradníka.
 
Děkujeme za pochopení.