obrázek na pozadí
Škola chůze
Váš nákupní košík je prázdný.
Za Skryjskými jezírky
Datum konání: 8.10.2011
Místo konání: Skryje

Kdy: sobota 8. 10. 2011

Sraz: ve Skryjích (u Rakovníka) v 10.00 na parkovišti u kostela (pojede se auty, tak prosím nahlaste, kdo  pojede a má auto, bude moct vzít spolujezdce a kdo chce naopak dělat spolujezdce a někomu se přidat)

 

Délka trasy: cca 9 km, nezapomeňte si s sebou botky na hůlky, část trasy vede po asfaltce 

Konec: ve Skryjích

Co s sebou: svačinu, pití a dobrou náladu 

Hlavní cíl trasy: Skryjská jezírka jsou dvě malá jezírka. Leží v nadmořské výšce 270 m. Jsou od sebe vzdálená jen několik metrů a každé z nich má délku přibližně 30 m, šířku 10 m a plochu asi 150 m˛. Okolní skalní stěny a prahy tvoří odolné tmavošedé horniny sopečného původu - dacity. V nich vznikly vertikální pukliny, podél těch se začaly rozrušovat a uvolňovat horniny a došlo k proříznutí soutěsky. Ta byla později v nejužším místě zahrazena nanesenými balvany a za takto nanesenou hrází vznikla jezírka. Jezírky protéká Zbirožský potok, který je přítokem Berounky. Horní jezírko leží těsně pod Skryjským vodopádem, zčásti je sevřeno mezi skalami a zčásti je k němu přístup otevřený. Dolní leží o několik metrů níže mezi stromy. Jezírka, vodopád, potok a okolí je chráněno v rámci Přírodní rezervace Jezírka. (Wikipedie)

Prosím v čas se nahlaste na akci a řekněte, jestli budete chtít půjčit hůlky (je nutné, abyste uvedli výšku postavy), ať je pro vás zarezervuji. Kamarády, kamarádky, manžely, manželky klidně vezměte sebou.

Cena: za výlet 120 Kč

Budu se moc těšit Katka Kolišová Tel. 723 457 749 nebo (info@skolachuze.cz)

Fotogalerie: fotky z výletu naleznete zde

Skryjská jezírka