obrázek na pozadí
Škola chůze
Váš nákupní košík je prázdný.
Nordic walkingový výlet Voděradské bučiny
Datum konání: 16.7.2011
Místo konání: Voděradské bučiny

Kdy: sobota 16. 7. 2011

Sraz: v 10.15 na autobusové zastávce Jevany (můžete jet autobusem z Hájů, konečná metra C, který vyjíždí v 9:30)

Délka trasy: cca 11 km nezapomeňte si s sebou botky na hůlky, část trasy vede po asfaltce

Konec: s největší pravděpodobností v Jevanech, ale autobus zde odjíždí každé 2 hodiny, kdybychom ho nestihli, tak můžeme počkat v nedaleké hospůdce, nebo se vypravit ještě na Vyžlovku, která je vzdálena 2 km a zde odjíždí autobus každou hodinu

Informace o lokalitě: Národní přírodní rezervace Voděradské bučiny se nachází v okrese Praha-východ převážně na území obce Černé Voděrady (na severozápadě do ní zasahují též území obcí Vyžlovka a Louňovice), přibližně 30 km jihovýchodně od Prahy. (Do konce roku 2006 patřily Černé Voděrady a Vyžlovka do okresu Kolín.) Předmětem ochrany jsou rozsáhlé bukové lesy a projevy mrazového zvětrávání. Rezervace byla vyhlášena již v roce 1955, její rozloha je 658 ha, nadmořská výška je od 350 do 500 m n. m. Voděradské bučiny jsou rozsáhlým lesním komplexem na pravém břehu Jevanského potoka. Les tvoří převážně buky, doplněné dubem letním, habrem obecným, místy se vyskytuje osika, lípa či bříza. V lese hnízdí řada vzácných druhů ptáků, například datel černý, holub doupňák či jestřáb. Část území tvoří bezzásahové neupravované plochy. Rezervace slouží jako vědecko–výzkumný a naukový objekt Fakulty lesnické a dřevařské České zemědělské univerzity v Praze. (Wikipedie)

Mapa: Ukázat na mapě 

Co s sebou: svačinu, pití a dobrou náladu 

Prosím v čas se nahlaste na akci a řekněte, jestli budete chtít půjčit hůlky (je nutné, abyste uvedli výšku postavy), ať je pro vás zarezervuji. Kamarády, kamarádky, manžely, manželky klidně vezměte sebou.

Cena: za výlet 120 Kč

Budu se moc těšit Katka Kolišová Tel. 723 457 749 nebo (info@skolachuze.cz)

Fotogalerie: fotky z výletu naleznete zde

Výlet Voděradské bučiny